Vegetariánství

Když vyhrála Miss, vyslechla si spoustu negativního. Ustála to se zvláštní urputností, se kterou se musela narodit. Od začátku byla jiná než ostatní, nejedla maso, podporovala nejrůznější ekologické aktivity, neuznávala zabíjení zvířat a jediné, co ji moc nezajímalo, byl módní svět.

Mnohé slepice mají krutý a bolestný osud, způsobený -jak jinak- člověkem. Slepice jsou vyšlechtěny ze svých přírodních předchůdkyň, která snášely mnohonásobně méně vajec než slepice dnešní. Jejich vejce byla určena k vylíhnutí potomstva. K životu měly potřebný prostor a přirozené podmínky.

Při veganské stravě nehubnete ani neumřete! :-) Igor Chaun a GoschaTV na návštěvě ve veganské restauraci na Hradčanech. Hovoří Karel Chlumec, tvůrce LoVegu.

Pozitivní zpráva týkající se vztahu ke zvířatům a jejich ochrany přichází tentokrát ze země, jejíž zahraniční politika se nemusí každému zrovna líbit a situace je tam často problematická i vztahu ke zvířatům. Ten je tradičně v této zemi na poměrně malé úrovni.

Zde postupně zveřejníme všechny tři varianty sestříhaného komunitního videa, které vzniklo na základě této výzvy. Velmi všem děkujeme za poslání videí a omlouváme se těm, kteří se do kratších sestřihů nevešli:

Podivné zvuky vycházející z mléčné farmy Sunshine v americkém městě Newbury v Massachusetts vyvolaly silné znepokojení několika místních občanů. Policejní stanice zaznamenala několik rozhořčených hovorů, které nahlašovaly "ne-lidské" zvuky.

Často se nás ptáte, zda sóju doporučujeme, zda ji mohou děti apod. Přicházejí dokonce i někteří z vás na naše kurzy s tím, že máte sóju přímo zakázanou od lékaře (obvykle za tím stojí problémy se štítnou žlázou). Je na čase si říct, jak to tedy s tou sojou, sojovým masem, tofu, tempehem a dalšími produkty je.

I když na nás reklamy na mléko a mléčné výrobky útočí ze všech stran, stále častěji můžeme slýchat informace, že pití mléka není zase až taková výhra, ba dokonce že může způsobit více škody než užitku. Pojďme se na tuto záležitost podívat a používat u toho zdravý selský rozum.

S Jaroslavem Duškem jsem se sešla v restauraci School. Přiběhl, zul si boty, dal řeč s dlaždičkami, pak se, stále naboso, pohodlně uvelebil na pohovčičce a začali jsme si povídat… o potravě, dýchání, toltéckých rituálech i české charitě. Už dlouho jsem nepoužila termín „září zdravím“ – u tohoto člověka mě ovšem nenapadá přiléhavější definice.

V centru Prahy si skupina polonahých aktivistů nechala před zraky kolemjdoucích vypálit rozžhaveným železem do kůže cejch v podobě čísla 269. Chtěla tím upozornit na špatné podmínky při chovu zvířat. Organizátorům akce s názvem "Všichni jsme 269" vadí, že se živé bytosti stávají pouhým očíslovaným zbožím.

Ačkoli hlíva patří k nejznámějším pěstovaným houbám, přesto není veřejnost dostatečně informována o jejích zdraví prospěšných vlastnostech. Analýzy Hlíva královská prokázaly vysoký obsah zdraví prospěšných látek v plodnicích.

Přemýšlíte, že zanecháte konzumace masa (nebo všech živočišních výrobků), ale neznáte ve svém okolí nikoho, kdo by vás alespoň trochu nasměroval? Tento článek je věnován všem začínajícím vegetariánům či veganům. Neobsahuje žádná PROČ (důvody skutečně není těžké vyhledat), ale jenom JAK na to.

Přátelské povídání o vegetariánství. Jak maso působí na lidskou mysl a tělo. Osobně znám ještě několik lidí, kteří jsou vegetariány od narození. Brzy s nimi natočím další přátelský rozhovor. Jsme lidi, naší potravou je rostlinná strava.

MH 311 Strava, která byla na počátku určena člověku, neobsahovala živočišné produkty. Teprve po potopě, kdy byla na zemi zničena veškerá zeleň, dostal člověk povolení jíst maso.

Přinášíme osobní výpověď bývalého pracovníka jatek v Uherském Hradišti. Jednalo se o provoz, kde se manipulovalo s již mrtvými zvířaty. 

Stránky