Věda

Nejprve příběh dle K. Keyese - Teorie o sté opici.

     Na ostrově Košima žije kolonie opic Macaca fuscata. Tento pokus byl prováděn v letech 1952-1958. Vědci vzali batáty a hodili je opicím do písku. Dlouho jedly opice batáty umazané a obalené pískem, až jednoho dne......

O tom, že potenciál ruské vědy je ohromný, asi nikdo nepochybuje. Ne všude ve světě totiž testují malé "domácí" jaderné elektrárny, jako jsme zjistili před více než rokem při cestě na východ od nás.

Nejspíš znáte namyšlenou Denisu, přátelského  Jirku a tušíte, že s Kajetánem by mohly být potíže. Jméno prý ovlivňuje charakter člověk a tím zřejmě i jeho život.

Světoznámí vědci Stuart Hameroff a Roger Penrose, autoři kvantové teorie vědomí, přišli s přelomovým objevem. Součástí našich mozkových buněk jsou mikrotubuly. V okamžiku kdy umíráme, ztrácejí mikrotubuly kvantový stav, ale ne informace v nich uložené.

Hned dvě starobylé „galerie“ objevili vědci z ústavu humanitárního výzkumu a problémů málopočetných národů Severu Ruské akademie věd na území Jakutska (ruský východ).

Možná znáte fráze jako zlomené srdce, motýlci v žaludku, nebo že je někomu špatně od žaludku.

Biofotony. Lidské tělo je vysílá, používá ke komunikaci a samo doslova existuje čistě na základě světla. Vědci začínají pomalu bourat čistě materialistické paradigma.

30 dní ... Vězni, kterým bylo slíbeno, že pokud podstoupí jeden experiment, propustí je na svobodu. Nikdo jim neřekl že se bude jednat o 30 dní bez spánku, Nikolajevův plyn, silnou závislost, ztrátu osobnosti a konečnou smrt. Článek je přebrán z překladu jednoho čtenáře na stránce paranormal.blog.cz. 

Fanoušci série Star Trek se mohou radovat. Po palubním počítači a trikodéru se stává skutečností další oblíbená seriálová proprieta: replikátor. NASA, americký úřad pro letectví a kosmonautiku, chce vyvinout 3D tiskárnu na jídlo.

Rozhovor s významným světovým psychiatrem, bratrem Stanislava Grofa.

Prof. Pavel Grof se narodil v roce 1935 v Brně. V roce 1959 ukončil Lékařskou fakultu UK v Praze a nastoupil do Psychiatrické léčebny v Horních Beřkovicích, odkud v roce 1962 přešel do Výzkumného ústavu psychiatrického v Praze-Bohnicích. Zde pracoval ve výzkumné skupině funkčních psychóz a psychofarmakologie.

Renomovaná britská expertka na duševní zdraví dětí radí rodičům, aby zavrhli letitou konvenci a dovolili dětem, aby s nimi spaly v posteli až do věku pěti let.

Nikolaj Dolgorukij z Ukrajiny je označován jako sun-eater („pojídač slunce“). Zírání do slunce se věnuje již 12 let a žije z větší části pouze ze sluneční energie.

Americká začínající firma „Modern Meadow“ hlásí, že vyvíjí technologii k vytvoření umělého masa, které bude tisknout na 3D biotiskárně.

Kolem země v sobotu ráno středoevropského letního času proletěl asteroid o velikosti menšího nákladního vozu. Třebaže se k planetě přiblížil na čtyřikrát menší vzdálenost než Měsíc, nepředstavoval podle amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) žádné nebezpečí. Informovala o tom agentura Reuters.

Stránky