Smrt

Ráda bych se s vámi podělila o zajímavý zážitek, který jsem měla na semináři Modrá alfa. Už samotný nadpis naznačuje, o čem bude, nicméně musím začít od začátku.

Smrt není opakem života. Život žádný opak nemá. Opakem smrti je zrození. Život je věčný.

Témata spojená s listopadem a také něco, co lze označit za tabu v dnešní společnosti. Žijeme, jako kdybychom nikdy neměli být staří a umřít. Jak ke smrti přistupují jiné kultury a co o ní říkají význační lidé dnešní doby.

„Tak už to nám ženám konečně půjčte!" - Dynamický i dojemný rozhovor se slavnou zpěvačkou vede moderátorka Alena Heribanová v populárním pořadu na slovenské „dvojce"...

Třicet let mezi mrtvými - přednáška Ing. Artura Zatloukala z Přednáškového fóra 2010 v Brně. Život po životě.

V italském městě Pistoia chodí již více než rok třiletý bíločerný kocour jménem Toldo každý den na hrob svého pána. Přináší listy, plastové kelímky, utěrky, kvítky i větvičky a zanechává je na náhrobní desce Renza Iozzelliho, který zemřel 22. září 2011 ve věku 71 let. Renzo a Toldo si byli velmi blízcí.

Statistický výskyt smrti u člověka je stoprocentní. Ale tím to nekončí. - Přednáška Ing. Artura Zatloukala z Přednáškového fóra Světa Grálu v Praze (2009). Tato přednáška byla převzata z kanálu TVSvetGralu.

Ing. Artur Zatloukal, ročník 1943, žije v Brně. Vystudoval strojní inženýrství a po celou dobu své aktivní zaměstnanecké činnosti pracoval jako technik v elektrárenství. Současně se zabýval světonázorovými otázkami, vždy především ve vztahu k praktickému životu.

PŘEDVEČER VŠECH SVATÝCH a vůbec celé dušičkové období je významným časem, kdy se máme naladit na láskyplné vzpomínky a pokojné myšlenky.

Otázky kolem smrti a umírání od pradávna sužují nitro člověka. Je anebo není zlá? Kam se ubírá duch člověka? Existuje něco dál anebo nás čeká pouze hrůzyplné NIC?

O člověku, který umře a poznává svět jako "duše z druhého břehu". Film byl natočen podle knihy Chico Xaviera, která popisuje život jeho duchovního učitele - duše, se kterou byl Chico Xavier ve spojení. 2010.

Další rozhovor (karma, osud, sebevražda) Rudy s Honzou se snaží pojednat o palčivých otázkách, před které býváme postaveni a neradi k nim zaujímáme stanovisko. Utrpení jako takové v jeho očistné úloze je potřebným procesem osobního rozvoje a bez něj by život člověka nebyl úplný.

Americký neurochirurg Dr. Eben Alexander, který pracuje 25 let na Harvard Medical School, onemocněl r. 2008 na zánět mozkových blan a dostal se na týden do komatu. Zažil při tom cestu do posmrtného, nadpřirozeného světa. Svědčí o tom tento týden v týdeníku Newsweek, kde píše o své nové knize na toto téma:

Čtyři příběhy lidí, kteří prošli klinickou smrtí a prožili tzv. zážitek blízké smrti (near-death experience) či stav opuštění těla. Přestože se lékaři snaží najít přirozené fyziologické vysvětlení, na některé otázky věda odpovědět nedokáže.

Jan Boštík  - Svědectví o klinické smrti