Školství

Odbojný Richard Branson ministrem školství asi nebude. A pokud ano, vypadá to na reformu. Šestý nejbohatší Angličan a držitel rytířského řádu britského impéria se razantně pustil do vzdělávacího systému. A nejen v Anglii, vadí mu celosvětově.

Víte, že v příštích 30-ti letech projde systémem vzdělávání více lidí, než kolik od počátku lidské historie? - Není na čase něco změnit?!? - Vynikající vystoupení Sira Kena Robinsona na TED v Kalifornii v roce 2006.

Maria Montessori (31. srpna 1870 Chiaravalle, Itálie – 6. května 1952 Noordwijk aan Zee, Nizozemsko) byla všestranná italská pedagožka, filozofka a vědkyně. Je známa především svými novými pedagogickými metodami.

Česko má svého Jana Amose Komenského, Itálie má svou Mariu Montessoriovou. Když v roce 1892 vstoupila do posluchárny lékařské fakulty římské university „La Sapienza", vzbudila všeobecnou pozornost. Byla vůbec první ženou-studentkou v celé historii fakulty.

Pokud je cílem vzdělávání spokojený - svobodný člověk a aktivní občan - jaké školy tento cíl dnes naplňují?
Příběh rodiny - která si právě svobodu vybrala jako klíč k hledání školy pro své dítě a v rámci filmu se snaží objevit dostupné varianty vzdělávání v jejichž DNA je jednotlivec, jeho potenciál a svoboda.