Šamanismus

Čím nás může inspirovat svět šamanů?

Ojedinělý dokument svého druhu. Režisér Jan Kounen nás uvádí do hlubokých tajů šamanské medicíny a připomíná tak, jak málo ještě víme o životě, rostlinách, našem vědomí, apod.

Mnislav Zelený (* 3. srpna 1943, Praha) je český etnolog, spisovatel a novinář. Podnikl řadu výprav mezi indiány Latinské Ameriky. V letech 1996 až 2001 byl velvyslancem ČR v Kolumbii a Ekvádoru.

Poučné povídání, z kterého jasně vyplívá, jak je tamní kultůra spokojená s tím co má a lidé opravdu šťastní. A to bez všech našich s prominutím materiálních serepetiček, které nás pokud budeme k sobě upřímní ničím neobohatí. Pouze zotročují a krmí systém ekonomiky, který když už tu je, je nastaven proti nám samotným.

Je tu něco, co mi dělá starost a má to souvislost s planetárním zarovnáním, které proběhne tento rok. Dne 21.12. se vědci chystají uskutečnit velký experiment. Tento experiment využívá urychlovač částic.Vědci hledají antihmotu a chtějí toto planetární zarovnání využít, aby vygenerovali velice vysokou vibraci, kterou nazývají proton-proton. Jde o protony, které jsou vytvářeny v obrovských přístrojích.

Povídání s ecuádorským šamanem Augustinem Grefou, jeho ženou Míšou a Tomášem Machem o amazoské medicíně, tradičním způsobu života v indiánských komunitách a také o jejich projektu přírodní rezervace v ecuádorské džungli. Natočeno v červnu a srpnu 2012. - Převzato z kanálu GentleGorillaTube na YT.

Rozhovor s režiséry o jejich duchovních filmech, o jejich práci, životě a zkušenosti.

Učím se alikvoty od roku 2004, od roku 2006 používám zpěv a zvuky k léčení. Ovlivněna Chrisem Amrhainem, Petrou Schwabe, Antaurielem. Od roku 2009 se vzdělávám v šamanizmu Nabízím šamanské léčení, šamanská setkávání v přírodě,

Všichni máme naprosté právo prožívat život v hojnosti, radosti, v krásných, mladých a zcela zdravých tělech, máme právo prožívat svoje bytí ve vesmíru jako nepřetržitý duhově barevný svátek.

Ak si máte chuť vypočuť originálne a presvedčivé názory o meditáciách, šamanizme, duchovnom napredovaní, globálnej politike, smutnej situácii juhoamerických indiánov a víziách o budúcnosti našej planéty, tak vám odporúčam tento zaujímavý rozhovor, v ktorom Petr rozpráva ľubozvučnou českou Slovenčinou.

Bílá civilizace rezignovala na soužití s přírodou i na zkušenosti, které z něj vyplývají. Jedni z mála, kteří původní tradice uchovávají, jsou jihoameričtí šamani. Film má být sondou do šamanské duše a tím pádem i jakýmsi vhledem do lidské minulosti. Scénář a režie P. Bezouška

O alternativních realitách, Amazonii, UFO, šamanech, dobru a zlu, ale také sám o sobě vypráví Viliam Poltikovič, režisér dokumentů a mystických cestopisů, který je v pořadu ČT hostem na faře Pavla Klineckého.

Ufo a mimozemšťané v džungli, prehistorická zvířata i města zaniklých civilizací - je to možné? Osobní zážitky z cest po peruánské Amazonii vypráví režisér duchovních filmů a cestovatel Viliam Poltikovič na Knižním veletrhu v Praze. Natočeno 15. 5. 2011.

Jaroslav Dušek uvádí povídání s ecuádorským šamanem Augustinem Grefou, jeho ženou Míšou a Tomášem Machem o jejich připravovaném projektu záchrany kusu amazonského pralesa - Život postaru - www.zivotpostaru.cz . Dražba obrazu Gabriely Ćapounové na podporu tohoto projektu.

Jednou z nejhlubších a nejvíce zahanbujících lekcí, které ayahuasca učí – a kterou máme my tvrdohlaví lidé takové potíže pochopit – je vědomí toho, že ‚vy opice si jen myslíte, že máte všechno pod kontrolou‘.“ (Dennis McKenna)

Stránky