Osobní rozvoj

Zůstaň vědomý tváří tvář nepřízni osudu, kde E.T. mluví o současné době, viru, strachu.

Právě jsem se vrátil z Afghanistánu a zažil jsem kritický stres boje. A tak... abych vám dal kontext mé otázky.

Vytvořil jsem mnoho karmy,.. v tomto životě.

Přednáška půvabné Lucie o zdraví ženských pohlavních orgánů, jak se pročistit a jak být zdravou bohyní.

O základních věcech člověka, o lásce a partnerství, o bolesti duše a jak se jí zbavovat. Rozhovor terapeuta a zakladatele Modré alfy s Igorem Chaunem.

Vynikající rozhovor Jardy Duška s Martinou Kociánovou, v rozhlasovém pořadu KUPŘEDU DO MINULOSTI, vysílaném na ČRo Dvojce od února 2014.

Jsem na cestě k probuzení, ale moje osamělost a to, že nemám partnera, je pro mě překážkou v mém duchovním rozvoji. Dostávám se do hlubokých depresí, i přestože dělám, co můžu, abych zůstal v přítomném okamžiku, než abych stále trval na svých tužbách. Můžete mi dát nějakou radu?

Častokrát v našich vztazích zažíváme mnoho bolesti. Někdy je to téměř neúnosné. Chybí nám naděje. Nebo ji ztrácíme.

Celá naše civilizace trpí vážnou nemocí, která může vést až ke smrti. Tato nemoc se může léčit, ale může se i zhoršit. Proto je otázka zdraví, která nyní stojí před celou naší civilizací, otázkou číslo jedna. Bohužel je pojem “zdraví” spojován především s tělem.

Právě se nacházím, nad Atlantským oceánem. Rachot motorů přehlušuje mumlání lidí v přeplněném letadle. Poslední dobou jsem příliš zaneprázdněná na to, abych stíhala psát na blog.

Přinášíme překlad textu od Roberta Saltzmana, psychoterapeuta a duchovního učitele žijícího v Mexiku.

Povídání Jaroslava Duška o dětech, jejich nezahalené povaze a přirozeném chování.

Jak rozlišit dobro od zla? Proč každý považuje za zlo něco jiného? Má větší zodpovědnost původce zla nebo pachatel? Existují neodolatelná pokušení? Je možný obrat situace k lepšímu již za pár minut?

S lehkostí básníka vysvětluje Milan Calábek onu iluzornost vnímání skutečnosti zažívanou skrze slova,pojmy a představy.

Ve vesmíru platí, kromě obecně známých zákonů, také mnoho dalších.

Starý zenový mnich ležel na své smrtelné posteli. Prohlásil, že tento večer už tady nebude. A tak následovníci, žáci, přátelé začali přicházet ze široka a daleka. Jeden z jeho starých žáků, když slyšel, že mistr umírá, utíkal na trh.

Stránky