Medicína

Jak meditací aktivujeme různé druhy pozornosti (ve vztahu k tvorbě odlišných frekvencí mozkových vln), které nám umožní léčit nejen sebe, ale bezkontaktně i druhé. Hlavním cílem vybraných meditací je ale vyvolat určité vrcholové zážitky odpovídající transpersonálním stupňům našeho duchovního vývoje.

Boris Tichanovskij - fenomenální ruský léčitel hostem Léčivého divadla Gíbiny Filippi. Transová meditace, léčení, tai-či, humor i podstata víry a náboženství - o tom všem v jednom podivuhodném večeru. -Pro GoschaTV natočil Igor Chaun

Tým odborníků, který hledal odpověď na to, proč jsou nádorové buňky tak odolné, udělal náhodně mnohem důležitější objev.  Při výzkumu zjistili, že chemoterapie těžce poškozuje zdravé buňky, z nichž pak uvolňuje protein, který udržuje a doslova dodává „palivo“ pro růst nádoru.

„Představitelé zdravotnického establishmentu i poslanci neznají nebo vědomě přehlížejí skutečnost,“ říká prof. Anna Strunecká o záměru hradit stále ještě nedostatečně vyzkoušené vakcíny.

Pokud naše tělo není schopné zpracovávat cukr v krvi, vzniká v našem organismu problém, který nazýváme diabetes - cukrovka. Lékaři rozlišují dva typy cukrovky.
 

Internetová média průběžně informují o alarmující situaci v nárůstu nemocných cukrovkou. Dominují případy diabetu 2. typu, který má epidemický charakter a výrazně (cca z 95 %) převyšuje výskyt diabetu 1. typu. Gestační diabetes je také cukrovkou typu 2 u gravidních žen.

Lékař Jiří Mařádek nesouhlasí s povinným očkovacím kalendářem a pro svého syna sestavil vlastní. Ponechal v něm jen tetanus, tuberkulózu a záškrt. Ty další mohou podle jeho slov víc uškodit než pomoci. "Je potřeba, aby rodiče tlačili na pediatry, aby jim poskytovali adekvátní informace o vakcínách," říká.

Polovina všech léků předepsaných lékaři ve Francii je podle dvou významných lékařských specialistů pro pacienty buď zbytečná nebo potencionálně nebezpečná.

Přezdívá se mu zrádce farmaceutického průmyslu. Čtyřicet let pracoval v oboru a přiznává, že sám korumpoval lékaře, vědce i vlády. Teď o tom všem napsal knihu, která se okamžitě stala světovým bestsellerem. "Největším podvodem farmaceutického průmyslu je očkování," říká John Virapen.

O zdravotnictví, politice, korupci a nutnosti obnovení občanské společnosti hovoří s až šokující otevřeností známý lékař z oboru celostní medicíny (psychosomatiky) v pořadu Hydepark ČT dne 7.2.2011

Internista a rehabilitační lékař (*1958), autor či spoluautor publikací „Bolesti zad, mýty a realita“, „Jak vyrobit pacienta“, „Artróza v komplexním přístupu“, „Jak léčit nemoc šílené medicíny“, „Doping aneb zákulisí vrcholového sportu“, "Mým marodům" a dalších. Věnuje se komplexní, psychosomatické medicíně.