Ekonomika

Dokument představí tři muže, které spojuje zkušenost s vysokou manažerskou funkcí. Ale také zlom, určitý spirituální či duchovní přerod, který najednou změnil jejich životy. Odklon od materiálna a od soustředění se na pouhé vydělávání peněz, důraz na osobní štěstí, ale i na štěstí lidí, které mohou ovlivnit (podřízení).

K ekologickým či alternativním stavbám se přiklání stále více lidí. Nejen těch, kteří chtějí být blíž k přírodě. Mnoho z nich k tomu dotlačí nedostatek peněz.

V době, kdy peníze řídí téměř všechno na této planetě, je životně nutné rozumět jejich podstatě. Základní jednoduché otázky jsou stále opomíjeny: Kdo peníze vytváří? Odkud pocházejí? Kdo rozhoduje o tom, jak jsou používány. A co to znamená pro milióny lidí, kteří trpí nedostatkem peněz?

Před koncem devatenáctého století tu byla báječná devadesátá léta. Toto období se vyznačovalo nadbytkem a koncentrací bohatství na vrcholu společnosti, což nutně vedlo k výraznému prohlubování sociálních rozdílů. První člověk, který se začal podrobně zabývat vzrůstající spotřebou v americké kultuře, byl tento úžasně nabručený a popudlivý člověk jménem Thorsten Veblen. Je autorem slavné teorie zahálč

Rozhovor se známým německých finančníkem, který se rozhodl před několika lety otevřeně hovořit o zrůdnosti současného finančního systému a nabídnout lidem řešení. V tomto videu připouští možnost, že lidé přijdou o své úspory. Také to, jak nás vlastnictví a peníze staví proti sobě.

Autor přednášky je už dvacet let činný ve finančním sektoru a velmi zábavně a srozumitelně vysvětluje pozadí finanční a hospodářské krize.

Andreas Claus je bývalý finančník, který evidentně porozumněl základním mechanikám peněz. Misto toho, aby věnoval čas na burze při "making money", tráví čas přednášením o skutečných mechanismech světa peněz. Ukazuje, jak nás peníze svazují a omezují.