Ekologie

Přátelské povídání s Karaimi o osobním životě a duchovní cestě...
Natočeno v rámci oslavy slunovratu v Haluzicích pro GoschaTV1.

Spolu s tím, jak se za účelem vzniku nových monokulturních plantáží mýtí obrovské plochy porostů, požírá pěstování krmné sóji nebývalým tempem amazonský deštný prales.

Kousek od Smilových Hor vyrostl domek jak z filmu o Hobitech. Dva mladíci se rozhodli plnit si své sny, jeden chce být permakulturním zahradníkem - Vilém Kerouš - a druhý - Martin Žižka - stavět přírodní domy z hlíny a slámy.

Chráníme tropický deštný prales, jeho kriticky ohroženou faunu a flóru ve prospěch budoucích generací! Pomozte chránit divoký domov tygrů, orangutanů a slonů!

Průměrný Evropan nebyl nikdy tak zodpovědný za devastaci tropických deštných pralesů, jak je tomu dnes. Čím je to způsobeno a můžeme tomu zabránit?

Islandské úřady nařídily odložení velkého dopravního projektu. Nová dálnice spojující předměstí Reykjavíku a poloostrova Alftanes musela ustoupit elfům. Těm by totiž silnice podle ochránců přírody uškodila, stejně jako místním ekosystémům.

Roku 1854, kdy americká vláda chtěla skoupit půdu jeho kmene na západním pobřeží, pronesl indiánský náčelník Seattle poselství k americkému prezidentovi a ke Kongresu. Tato prorocká vize velkého náčelníka bývá považována za první vážný ekologický projev světa.

Nedělní  povídní s Josefem. Tentokrát jsme se tematicky věnovali vlivu a dopadu lidské mentální činnosti na fyzický prostor domoviny i absenci pozitivního přístupu či nadhledu v lidském životě.

Šest z deseti testovaných obyvatel České republiky mělo v moči toxický herbicid glyfosát, známý pod obchodní značkou Roundup. Prokázaly to laboratorní analýzy, které pro národní kanceláře ekologické organizace Přátelé Země zpracovala renomovaná německá instituce [1]. České výsledky, které zajišťovalo Hnutí DUHA, jsou přitom horší než evropský průměr. Při testování v 18 evropských zemích obsahovala tuto chemikálii moč 45 % dobrovolníků.

Tým výzkumníků ze sdružení US Forest (Lesy USA), kteří se několik let zabývali studiem vlivu přírody na zdraví člověka, přišli se zásadním zjištěním. Čím méně kolem sebe máme stromů, tím více to negativně ovlivňuje naše zdraví.

K ekologickým či alternativním stavbám se přiklání stále více lidí. Nejen těch, kteří chtějí být blíž k přírodě. Mnoho z nich k tomu dotlačí nedostatek peněz.

Tito vědci požadují zastavení produkce geneticky modifikovaných plodin a produktů.

Vědci vyzvali světové velmoci, aby přehodnotily budoucnost zemědělství a hledaly spíše trvalou udržitelnost než korporátní zisky. Nebuďte překvapení, pokud se o nich nedovíte z mainstreamových médií!

Dcera Anglického farmáře hledá a nachází východiska, jak farmařit bez závislosti na ropě. Navštěvuje i nejznámější anglické propagátory permakultury.

Největší asociace brazilských supermarketů, která sdružuje přibližně 2800 členů, se zavázala, že nebude prodávat hovězí maso pocházející z oblastí, kde dochází k ilegálnímu kácení pralesa.

Vizuálně velmi atraktivní dokument natáčený na všech kontinentech přináší komplexní pohled na problematiku vodních zdrojů. Západní civilizaci, která chápe dostatek pitné vody jako samozřejmost, poskytuje vhled do života lidí, pro něž je naopak nedostatek tohoto cenného přírodního zdroje neustálým ohrožením.

Stránky