Drogy

Farmaceutické firmy nemají zájem zkoumat a vyrábět léky postavené na přírodní medicíně. Raději kvůli zisku vyrábějí svoje chemikálie, které mají často vedlejší účinky, říká v rozhovoru pro server IHNED.cz botanik a biolog Pavel Valíček.

Přátelé, konečně mi právník poslal upravený článek o razii v medigroweru. Všem nám přeji hodně štěstí. Přemýšlím jak začít příběh, který se stal noční můrou.

Jmenuji se Lenka Burkowiczová. Svůj Growshop Krnov jsem otevřela v říjnu 2012. Už dlouho před tím jsem měla plné zuby času stráveném na Úřadu práce. Už jsem dál nedokázala věřit tomu, že mi v současné době tento úřad dokáže najít práci.

Mé jméno je Martin Lukášek a již od roku 2010 se živím jako OSVČ. Mám (měl) prodejnu devotionshop.cz, jak eshop, tak kamennou prodejnu, kde jsem nabízel k prodeji pěstitelské vybavení, byliny, čaje, kávu, kuřácké potřeby a semena rostlin. Vše šlo po téměř celé čtyři roky dobře.

Máme plnou pusu bezpečnosti na silnici, dítě strčíme do sedačky, spoutáme i psa, protože pes má mít také bezpečnostní pásy, a vedle toho jezdí naše auta dvě stě kilometrů v hodině!

Marihuana je v dnešní době ve středu zájmu. Moderní svět tuto bylinu objevuje relativně krátkou dobu. Média často zmiňují marihuanu ve smyslu její nezákonnosti, ale přestože je ve většině států nelegální, objevují se stále častěji i zprávy o výrazných zdravotních efektech.

Liána Ayahuasca, latinsky Banisteriopsis caapi, je prakticky všemi domorodými kmeny považována za klíčovou a neopomenutelnou složku stejnojmeného nápoje. Proto stejné jméno pro liánu i nápoj z ní vyrobený. Je to něco jako když vaříte špenát. Hlavní složkou špenátu bude vždycky špenát.

Dokument o užívání antidepresiv a jejich NEBEZPEČÍ. - Překvapující informace, které farmaceutický průmysl nechce, abyste věděli.

Kanadský dokument o nečistých praktikách výrobců cigaret. Každý rok umírá na světě pět milionů lidí na následky kouření. Denně tedy zemře na 30 000 kuřáků. Ve 20. století zemřelo sto milionů kuřáků, a pokud se tento trend nezmění, tak v našem 21. století jich zemře celá miliarda.

Marihuana a její produkty - hašiš, olej - patří mezi lidstvem užívané látky již minimálně několik set let. Po tuto dlouhou dobu provázely lidstvo jako součást náboženských a sociálních rituálů. Primitivní národy, stejně jako národy "rozvinuté", užívaly cannabis pro její schopnost ulehčit tíhu reality a měnit smyslové vnímání.

Působení drog na lidský mozek a vědomí. Zajímavý francouzský seriál (2005), podrobně mapující účinky různých drog na člověka.

LSD v šedesátých letech vtrhlo do ulic a velice rychle si získalo pověst drogy, která vás rychle vynese do nebe a ještě rychleji srazí do pekla. Ale jaká je vlastně pravda o LSD? Kam patří tato látka, která je v podstatě dítětem náhody? Je nebezpečné ve své podstatě, nebo jen tehdy, pokud se dostane do nesprávných rukou?