Delfíni

V Praze-Libuši už pomalu roste obří šapitó pro delfíní show. Podle organizátorů začne 20. června a potrvá do konce září. O lístky projevily zájem už desítky tisíc lidí. Atrakci ovšem kritizují nejen ochránci zvířat, ale i městská část Praha Libuš. Pořadatel prý staví stan načerno.

Vynikající rozhovor o zdraví, Toltécích, svobodě a vesmíru. Známý herec a svérázný duchovní učitel hovoří pro www.powertalk.cz, zveřejněno ve spolupráci s GoschaTV1.

Delfíni svým pískáním spolu mluví, a dokonce se dokážou navzájem oslovovat jménem či se představit. K tomuto závěru došli biologové ze Sarasota Dolphin Research Program na Floridě.

Je to jedna z věcí, které vás pěkně ohromí – nebo chcete-li, „pobouří“ – a ačkoli byste už nevěřili, že se ještě něco takového někdy vynoří, přesto se to stane. Před pár týdny jsem byl upozorněn na to, že se v České republice objevil plán povolit mobilní show předvádějící delfíny, a dokonce má podporu některých oficiálních míst. Delfíni mají pocházet z Ukrajiny.

Britský deník Guardian znovu zvířil vody veřejného mínění. Informoval o snaze desítek mořských biologů a dalších vědců, aby mořští savci získali lidská práva.

Poté, co spáchal jeden z delfínů sebevraždu přímo před jeho očima, rozhodl se Ric O'Barry, známý trenér delfínů kupříkladu z amerického seriálu FLIPPER, že bude tyto tvory chránit. Vytvořil tým, který filmovými kamerami a špionážním nástroji poprvé odhalil přísně střežené japonské tajemství.

poutavé povídání Jaroslava Duška o delfínech