Breathariánství

Inedia je latinský výraz pro "nejezení". Je to lidská schopnost žít bez jídla. Lidé, kteří provozují životní styl bez jídla, mohou čerpat na svou obživu energii z přírody. Žijí z čchi, země, lesa, vody, slunce, vzduchu nebo z lásky a víry. 

Lidé, kteří žijí nezávisle na jídle se nazývají breathariáni, solariáni, wateriáni nebo pranariáni a pocházejí ze všech oblastí života, z různých kultur a všech koutů světa a žili zde ve všech etapách a žijí i v dnešní době. Mezi ty nejznámější patří například Otec Švýcarska - Nicholas z Flüe, Tereza Neuman, nebo také Doktorka Moorová, která prochodila svět pěšky křížem krážem a žila jen z vesmírné energie.

Na konci listopadu 2003 noviny The Times of India uvedly článek s titulkem, který říkal: "Nádherná strava: Žití ze vzduchu." Podle článku: "Prahlad Jani (76) – lidově známý jako 'Mataji' - říká, že neměl jedinou kapku vody za posledních 65 let.

Brethariánství není možná dnes přiajtelné pro každého, nicméně pochopení tohoto procesu a směřování k němu vede k zásadní změně v myšlení člověka a jeho postojů k sobě samému i ke všemu živému na této planetě. Je to jedna z cest, jak se zbavit konzumity a násilí, jenž tento svět vrací zpět do doby otroků.

Nikolaj Dolgorukij z Ukrajiny je označován jako sun-eater („pojídač slunce“). Zírání do slunce se věnuje již 12 let a žije z větší části pouze ze sluneční energie.

Chemtrails - víme co se za tím skrývá? Kdo podporuje tyto podivné

Režisér Viliam Poltikovič o vegetariánství, duchovnosti, filmu a neustálém hledání.

Terezie Neumannová, zvaná Resl von Konnersreuth (německy Therese Neumann, 8. nebo 9. dubna 1898 Konnersreuth – 18. září 1962 tamtéž), byla německá katolická mystička. Pocházela z chudé bavorské zemědělské rodiny. Světově známou se stala kvůli domnělým stigmatům, která se u ní pravidelně od roku 1926 objevovala.

Breatharián - člověk, který žije nezávisle na jídle - hostem Jaroslava Duška v Divadle Kampa, tentokráte v divadle Bolka Polívky. Tříhodinové povídání o neuvěřitelném fenoménu „stravy pouze ze vzduchu a z prány", kterou údajně úspěšně praktikuje na zeměkouli už 30 až 40 tisíc lidí.

Spisovatel Henri Monfort žije v Nantes na jihozápadě Francie. Narodil se se šamanskými schopnostmi. Od dětství měl duchovní zážitky, se kterými se kromě dědy nemohl nikomu moc svěřovat. Jako malý viděl pránu v atmosféře - malé bílé částice, které se velmi rychle pohybují.