Amazonie

Spolu s tím, jak se za účelem vzniku nových monokulturních plantáží mýtí obrovské plochy porostů, požírá pěstování krmné sóji nebývalým tempem amazonský deštný prales.

Prales mě naučil úctě, soucitu a lásce a při všech našich setkáních mi odhaloval svá přání, své sny i záměry. Jste-li připraveni mu naslouchat, naučí i vás mystickému umění sdílet život v pospolitosti s respektem k odlišnostem. Přivede vás k setkání s vaším "vnitřním klenotem", objevíte svoje prvotní nenahraditelné vlastnosti.

Největší asociace brazilských supermarketů, která sdružuje přibližně 2800 členů, se zavázala, že nebude prodávat hovězí maso pocházející z oblastí, kde dochází k ilegálnímu kácení pralesa.

Díky tomu, že se ročně vykácí přibližně 150 - 200 tisíc km2 původních tropických lesů, rozhodli jsme se alespoň trošku pomoci matce Zemi. Proto vytváříme tento projekt, kde i s Vaší pomocí chceme vytvořit a podporovat chráněnou oblast.

Povídání Igora Chauna s Alžbětou Šorfovou ve studiu Cesty k sobě 11. 6. 2010. - Rozhovor o spirituální zkušenosti z brazilské Amazonie, o jiných typech inteligentních bytostí - o šíři Stvořitelova kosmického díla - a mnohem jiném...

Igor Chaun v pořadu Pražení TV Metropol. Humorné povídání s moderátorem Luďkem o potřebě optimismu a trocha prvomájového čarování k tomu. :-)

O změněných stavech vědomí, ayahuasce, amazonských rituálech, mimozemšťanech a Kongresu 2012. Režisér a duchovní hledač na pozvání obávané moderátorky hovoří o své osobní a duchovní cestě, a o důvodech uspořádání Kongresu 2012 - mimozemská přítomnost na Zemi.

A také o životě a o humoru. Setkání s režisérem a duchovním hledačem v Centru poznání ARKÁNA. Povídání Igora o duchovním poznání při rituálech v brazilské Amazonii a jak mu to změnilo život. Zanícený apel a inspirace pro potřebu duchovního hledání.

Liána Ayahuasca, latinsky Banisteriopsis caapi, je prakticky všemi domorodými kmeny považována za klíčovou a neopomenutelnou složku stejnojmeného nápoje. Proto stejné jméno pro liánu i nápoj z ní vyrobený. Je to něco jako když vaříte špenát. Hlavní složkou špenátu bude vždycky špenát.

V Amazonském pralese se schyluje k jedné z nejabsurdnějších válek v historii lidstva. Asi 400 domorodců se zbraněmi z doby kamenné v rukou se chystá čelit dvěma nepřátelům: ekvádorské armádě a jedné z největších ropných společností v Jižní Americe.

Mnislav Zelený (* 3. srpna 1943, Praha) je český etnolog, spisovatel a novinář. Podnikl řadu výprav mezi indiány Latinské Ameriky. V letech 1996 až 2001 byl velvyslancem ČR v Kolumbii a Ekvádoru.

S humorem o dětství, škole, alkoholu, ženách i filmu. Beseda z pražské literární poetické kavárny Obratník v únoru 2007.  OMLUVA za technická data v obraze. Jiný záznam besedy se bohužel nezachoval.

O alternativních realitách, Amazonii, UFO, šamanech, dobru a zlu, ale také sám o sobě vypráví Viliam Poltikovič, režisér dokumentů a mystických cestopisů, který je v pořadu ČT hostem na faře Pavla Klineckého.

O kácení Amazonského pralesa, vyvražďování Indiánů, snaze pomoci - i o vlastní duchovní cestě a zkušenostech hovoří dokumentarista, cestovatel a mystik Viliam Poltikovič. Beseda se odehrála po projekci ukázky z dokumentu Maestra Ayahuasca na Setkání Gošárníků v areálu Geofond v Chotěboři.

Ufo a mimozemšťané v džungli, prehistorická zvířata i města zaniklých civilizací - je to možné? Osobní zážitky z cest po peruánské Amazonii vypráví režisér duchovních filmů a cestovatel Viliam Poltikovič na Knižním veletrhu v Praze. Natočeno 15. 5. 2011.

Stránky